Slavonický Zpravodaj - Srpen 1983 - info o kuželkách

09.01.2011 15:26

 Už v roce 1983 se psalo ve Slavonickém Zpravodaji o kuželkách. A jak je patrné, hraje se letos již jubilejní 30. ročník tzv. "Podnikovky". Zde Vám přinášíme úplný přepis.

 Mezi kuželkami 

      III. ročník "Podnikové ligy" v kuželkách měl hladký průběh i lpřes opožděný začátek, zapříčiněný výstavbou ASK. Turnaj byl výhradně pro neregistrované hráče, kterých se sešlo na šedesát, což představuje 12 družstev. V základních i finálových skupinách bylo sehráno 48 zápasů. Hodnoceno bylo všech 12 družstev a 54 jednotlivců, kteří sehráli alespoň tři utkání.

     V soutěži družstev zvítězili Požárníci před Průmyslovým kombinátem, údržbou Státních statků, traktorovou stanicí, SSM, ČSD atd. mezi 54 jednotlivci byl nejúspěšnější Dvořák (SSM), Kadlec (ČSPO), Procházka (ČSPO), Severa (ČSPO), Holzäpfel B. (lesy), Holzäpfel J. (OPK).
     Turnaj splnil očekávání a organizátoři věří, že se s řadou hráčů budou na kuželkářském sportovišti setkávat častěji.

                                                                            ********

     V sobotu 20. srpna proběhne na místní kuželně pátý ročník Memoriálu Viléma Vrby v kuželkách. Minulé ročníky se hrály na kuželně v Dačicích, kde bylo pro tento podnik odpovídající technické zabezpečení. Modernizace, která proběhla na místní kuželně dovoluje, aby pátým ročníkem byl tento turnaj pravidelně pořádán na sportovišti mateřské tělovýchovné jednoty Sokol Slavonice, kde Vilém Vrba hrál, organizoval a propagoval toto sportovní odvětví.pro tento turnaj se podařilo zajistit kvalitní účastníky: Spartak Třebíč – I. Liga, KIN Dačice A – vítěz krajského přeboru 1983, Sokol Slavonice A.

    Obhájcem minulého ročníku je Spartak Třebíč, v jehož středu hrají reprezentanti ČSR. Slavnostní výhoz je v 8.00 hodin.

 

sken: strana 1,  strana 2,  strana3,   strana 4

Zpět

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena. TJ Sokol Slavonice